Weekend szkoleń

To był bardzo intensywny i bogaty w ogromną ilość pozytywnych wrażeń i emocji weekend, który spędziliśmy z Uczestnikami na szkoleniach: „Myśl jak Mistrz. Sztuka osiągania sukcesów w Sporcie” oraz „Wychować Mistrza. Jak rozwojowo wspierać młodych Sportowców?”

W pierwszej kolejności bardzo dziękujemy zarówno naszemu trenerowi Grzegorzowi Więcławowi jak i wszystkim Uczestnikom, którzy aktywnie i chętnie angażowali się we wszystkie dyskusje i ćwiczenia. Daliście nam mnóstwo pozytywnej energii! Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami na kolejnych szkoleniach 🙂

W sobotę dzięki Grzegorzowi nauczyliśmy się stosowania podstawowych technik wyobrażeniowych i treningu mentalnego. Dodatkowo mieliśmy okazję poznać techniki ustalania własnych celów sportowych i zastosować je w praktyce na własnym przykładzie – tak jak robią to profesjonalni sportowcy.
Nie zabrakło również nauki żonglowania, która jak się okazuje sprawdza się w każdej sytuacji i pozwala Uczestnikom na odkrycie… tego nie zdradzimy. Jeżeli chcecie dowiedzieć się co się za tym kryje, zapraszamy na nasze kolejne szkolenia 🙂
W niedzielę natomiast pracowaliśmy z Rodzicami i Trenerami młodych Sportowców. Wspólnie definiowaliśmy czynniki składające się na sukces, jak również te, które w naszym odczuciu są jego dokładnym przeciwieństwem.

Dyskutowaliśmy na temat wad i zalet wczesnej specjalizacji vs dywersyfikacji konfrontując poglądy Uczestników ze stanowiskiem jakie w tej kwestii reprezentuje psychologia sportu. Był czas na ćwiczenia w mniejszych bądź większych grupach i wymianę zdań i doświadczeń pomiędzy Trenerami reprezentującymi różne dyscypliny sportu. Dzięki temu wywiązało się wiele owocnych i gorących dyskusji, które dodatkowo urozmaiciły szkolenie.

Czy osiągnęliśmy zamierzony cel? To pytanie należy zadać Uczestnikom, którzy mieli wobec nas i szkoleń konkretne oczekiwania. My wierzymy, że wszyscy wyszli od nas z poczuciem dobrze i efektywnie spędzonego czasu oraz z dodatkową bazą wiedzy, którą będą mogli wykorzystać w swojej pracy z zawodnikami i dziećmi.
Dużą zaletą obu szkoleń był ich warsztatowy charakter. Przez co Uczestnicy nie tylko słuchali tego co miał im do przekazania trener, ale również sami aktywnie brali udział we wszystkim co działo się w trakcie tych 8h.

My naładowani pozytywną energią i jeszcze mocniej zmotywowani zabieramy się do pracy nad kolejnymi szkoleniami, o których już wkrótce Was poinformujemy! Bądźcie czujni! :)Z pozdrowieniami

Zespół PsychologiaSportu.pl