II Kongres Psychologii Sportu

II Kongres Psychologii Sportu – Wydarzenie podczas którego w jednym miejscu w Warszawie spotkają się zarówno praktycy na co dzień pracujący jako psychologowie w sporcie tak indywidualnym jak również zespołowym. Spotkają się eksperci zarówno z Polski jak i z zagranicy. Po to aby dzielić się z Uczestnikami swoją wiedzą, swoim doświadczeniem oraz wynikami swoich badań.

Dwa dni – 2 i 3 października, to Kongres, w trakcie którego podczas wielu wykładów, seminariów, prelekcji i podczas warsztatów z psychologami sportu, dowiedzą się Państwo jak jeszcze lepiej wykorzystywać wiedzę z zakresu psychologii po to aby pomóc swoim zawodnikom, sobie czy też po to aby pomóc swoim dzieciom.

Pierwsza edycja Kongresu odbyła się w marcu tego roku i zgromadziła blisko 300 osób zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy i umiejętności dotyczących wykorzystywania narzędzi jakie daje psychologia sportu w ich codziennej pracy i treningu. Dlatego wracamy z nowym – poszerzonym programem. Nowymi tematami i jeszcze większą dawką wiedzy, rozwoju i motywacji.
Jesienny Kongres podzielony będzie na cztery sekcje tematyczne (a przez to również kierowany do czterech grup odbiorców).

Wspomniane sekcje to:

  1. Sekcja dla rodziców, którym powiemy jak być dobrym rodzicem sportowca? W jaki sposób wspierać dziecko w trudach? W jaki sposób motywować do uprawiania sportu? Jak pomóc mu zmierzyć się ze stresem i presją? Oraz przede wszystkim, w jaki sposób nie przekraczać pewnej granicy? Granicy podważania kompetencji i decyzji trenera. Powiemy o tym w jaki sposób być zaangażowanym w sport rodzicem, który jednocześnie nie pełni funkcji trenera.
  2. Kolejna sekcja skierowana będzie do trenerów. Po to aby opowiedzieć im w jaki sposób zwiększać zaangażowanie zawodników, jak pracować z różnymi zawodnikami, zarówno indywidualnie jak i w przypadku drużyn, w jaki sposób prowadzić współpracę z psychologiem sportu, jak korzystać z narzędzi psychologicznych po to żeby ich zawodnicy mieli jeszcze lepsze rezultaty.
  3. Trzecia sekcja, będzie przeznaczona dla samych zawodników. Będzie dotyczyła tego jak samodzielnie korzystać z dostępnych możliwości wykorzystywania treningu mentalnego, relaksacji, w podnoszeniu swoich własnych wyników sportowych. Chcemy powiedzieć po co i dlaczego warto pracować z psychologiem sportu oraz w jaki sposób odpowiednie przygotowanie mentalne, pomaga zawodnikom w zwiększaniu ich efektywności.
  4. Czwarta ostatnia sekcja poświęcona będzie pracy psychologów sportu. Skierowana będzie ona zarówno do aktywnych psychologów, jak również do studentów zainteresowanych rozwojem w kierunku psychologii sportu i przyszłej współpracy ze sportowcami.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy każdego kto chce poszerzać swoją wiedzę z zakresu wykorzystywania narzędzi jakie daje psychologia w codziennej pracy i treningu.
Jednym z prelegentów podczas jesiennego Kongresu będzie Alexander T. Latinjak – pochodzący z Hiszpanii psycholog sportu, doktor Uniwersytetu Autonomicznego w Barcelonie. Pierwszego dnia Kongresu poprowadzi wykład pod tytułem: „Zmienna natura Sportowców – skuteczne metody służące kontrolowaniu emocji w sporcie”.

Informacje dotyczące programu, prelegentów i biletów znajdują się na stronie www.kongrespsychologiisportu.pl
kongres_bilety_ymatjn-jpeg

Na wszystkie Państwa pytania odpowie:
Joanna Kruczek
joanna.kruczek@psychologiasportu.pl
+48 530 552 044