Priorytety w życiu

Pyta Kinga

Od dłuższego czasu szukam swojej drogi w życiu. Uprawiam sport, pracuję, niebawem pewnie założę rodzinę, ale mam problem, bo w każdym z tych obszarów moje dążenia kompletnie wykluczają możliwość realizacji planów/celów z dwóch kolejnych dziedzin, i tak na przykład chciałabym mieć pewne osiągnięcia w sporcie (trenuję w drużynie w I klasie), ale też chciałabym wspinać się po schodach kariery zawodowej. I rodzina: chciałabym ją w końcu założyć, ale: trenując więcej, nie mogę poświęcać tyle czasu na rozwój zawodowy ile bym chciała. A kiedy już zabieram się za treningi i rozwój zawodowy to czas na życie towarzyskie, hmm – właściwie nie ma go w ogóle. Może chcę złapać zbyt dużo srok za ogon?

Odpowiada Pedagożka, Trenerka Rozwoju Osobistego, Certyfikowany Coach Sylwia Dąbrowska-Paulewicz

Polecam metodę coachingową. Zaopatrz się w kartkę, długopis i odpowiedz na pytania (forma pisemna pozwala na spojrzenie na ważne rzeczy z dystansem):
1. Wartości, którymi kieruję się w życiu.
2. Ustaw  je w kolejności według ważności
3. U góry kartki stwórz trzy kolumny: Rodzina, Sport, Praca i umieścić wartości z punktu 1 w poszczególnych kolumnach, również według ważności
4. Porównaj punkt 2 z punktem 3.
To jest początek odpowiedzi dotyczący tego, co jest najważniejsze. Może ta informacja pomoże podzielić dzień, tydzień, miesiąc tak, abyś była zadowolona ze swoich wyborów Na bardziej szczegółową pracę polecam osobiste spotkanie z coachem.