Dzień Psychologii – Wrocław 2016

Nie taki psycholog straszny jak go malują Czym naprawdę zajmuje się psycholog? Czy nowinki z kobiecych czasopism są prawdą, czy fałszem? Jacy ludzie decydują się na wykonywanie zawodu psychologa, a jacy na wizytę u niego?

W sobotę 7 maja odbędzie się spotkanie przy kawie i ciastku w Mleczarni przy ul. Włodkowica 5, podczas którego będzie można wysłuchać wystąpień psychologów i psychoterapeutów. „Dzień Psychologii” to idealna okazja do spotkania się, w celu uzyskania odpowiedzi na powyższe pytania, jak i wiele innych. Będzie miała wówczas miejsce seria krótkich wykładów, której celem będzie ukazanie prawdziwego oblicza psychologii oraz zapoznanie z ciekawymi zagadnieniami z tego zakresu.Psycholog nie posiada bowiem nadludzkich zdolności czytania w myślach, a ich praca nie polega tylko na terapii osób z zaburzeniami psychicznymi. Młodzi członkowie Polskiego Stowarzyszenia  Studentów i Absolwentów Psychologii przy Uniwersytecie Wrocławskim, organizując to spotkanie pragną więc rozwiać wątpliwości i legendy krążące wokół kwestii zawodu psychologa. W tym zadaniu pomogą im doświadczeni psychologowie i psychoterapeuci.

Organizatorzy pragną zwrócić uwagę Wrocławian na to, iż psychologia towarzyszy nam w każdym momencie naszego życia, dlatego też tegoroczna tematyka obejmować będzie psychologię sportu i zdrowia. Omawiane będą więc problemy dotyczące wpływu stresu na zdrowie człowieka czy też, tak bardzo popularnego obecnie, zdrowego trybu życia – ćwiczeń, diety i oczywiście motywacji! Nie zabraknie również kwestii tak typowych dla każdego z nas, jak na przykład przekonania o rekompensowaniu sobie spacerem zjedzenia słodkiego pączka. Następnego dnia będzie okazja do sprawdzenia pozyskanej wiedzy w praktyce na warsztatach odbywających się w Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin przy ul. Stanisława Dubois 33-35a. Dotyczyć będą one bardzo atrakcyjnych tematów, takich jak błędy w diecie i ćwiczeniach czy trening mindfulness.

„Dzień Psychologii” to wydarzenie odpowiednie dla każdego. Członkowie PSSiAP-u zapraszają wiec serdecznie na mini-wykłady, na których każdy znajdzie dla siebie coś wartościowego. Organizatorzy gwarantują, że spotkanie to będzie dobrze spożytkowanym czasem i zaowocuje wzbogaceniem wiedzy z zakresu psychologii oraz będzie okazją do rozbudzenia ciekawości do dalszych poszukiwań odpowiedzi na nurtujące pytania.

Karolina Hamerla
V-ce Prezes ds. HR Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii przy Uniwersytecie Wrocławskim.