Założony w 2007 roku Instytut Psychologii Sportu to obecnie największa niezależna organizacja zajmująca się rozwojem i promocją treningu mentalnego w Polsce.

Specjalizujemy się w dostarczaniu narzędzi dla zawodników – sportowców zawodowych oraz amatorów. Pomagamy trenerom w budowaniu pełnego zaangażowania w drużynach i zespołach.

Jednak co bardzo ważne przenosimy nasze bogate doświadczenia z pracy ze sportowcami do świata biznesu.

Sport i biznes mają bardzo dużo wspólnych cech. I w jednym i w drugim sukces jest okupiony ciężką pracą, pełnym zaangażowaniem i często wieloma wyrzeczeniami. Organizując wystąpienia, przemowy motywacyjne dla menedżerów i specjalistów zabieramy uczestników do świata wielkich marzeń, których realizacja okupiona jest bardzo prostą, a tak naprawdę jedyną strategią… krew, pot i łzy. Czasem są to łzy wzruszenia po wielkim sukcesie. Po zwycięstwie kończącym długotrwały okres przygotowań. Czasem są to łzy goryczy po przegranej szansie.

I w jednej i w drugiej sytuacji trzeba sobie umieć poradzić. Zarówno zwyciężania jak i przegrywania można się nauczyć.

Jak działamy?

Wspieramy sportowców w ich codziennej walce o lepsze wyniki. Wiemy, że równie ważny jak hektolitry potu wylanego podczas treningu jest czas poświęcony na trening „głowy”. Stwarzamy więc możliwość skutecznego zarządzania nie tylko siłą mięśni, ale przede wszystkim emocjami. Wskazujemy, jak wykorzystać swój potencjał do optymalizacji wyników. Bo dobrze wytrenowany mózg to jednen z najważniejszych mięśni pracujących na Twój sukces.
 
Pomagamy trenerom w zwiększaniu efektywności ich pracy z zawodnikami oraz zespołami. Celem każdego trenera jest poprawa umiejętności swojego zespołu przy jak najlepszym dopasowaniu stylu pracy do indywidualnych predyspozycji i potrzeb sportowców. Podpowiadamy, jak dobrze prowadzić zgrany i skuteczny zespół, który potrafi nie tylko celebrować sukces, ale też podnieść się po porażce i ponownie przystąpić do walki.
Towarzyszymy rodzicom w niezwykle trudnym zadaniu, jakim jest wychowanie młodego i szczęśliwego sportowca. Podpowiadamy, jak skutecznie wspierać najmłodszych podczas stawiania ich  pierwszych kroków w świecie sportowej rywalizacji.
 
Budujemy świadomość psychologii sportu jako jednego z decydujących czynników wpływających na powodzenie w sporcie.
Masz pytanie? Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat nurtującego Cię zagadnienia z dziedziny psychologii sportu? Napisz do nas – Twoje pytanie może stać się inspiracją do kolejnego artykułu jednego z naszych ekspertów!
 
Pozdrawiamy,
Zespół PsychologiaSportu.pl