Grzegorz Więcław

Grzegorz Więcław

tel: +48 518 508 555
www: glowarzadzi.pl
mail: grzegorz.wieclaw@psychologiasportu.pl
gabinet: …

Specjalizacja Trening mentalny, optymalizacja osiągnięć, promocja aktywności fizycznej oraz rozwój osobisty. Praca z zawodnikami, trenerami i nauczycielami.


Doświadczenie Do tej pory pracował w takich dyscyplinach sportu jak: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, rugby na wózkach, żużel, wyścigi samochodowe, bieganie, tenis, pływanie, kolarstwo, szermierka i lekkoatletyka. Świetnie odnajduje się w dyscyplinach indywidualnych jak i drużynowych. Ma bogate doświadczenie pracy w sporcie wyczynowym, młodzieżowym i szkolnym. Oprócz swoich regularnych zajęć  i obowiązków chętnie prowadzi warsztaty lub wykłady dla sportowców, trenerów, a także dla innych psychologów sportu. Cały czas intensywnie rozwija się i wzbogaca swój warsztat pracy psychologa sportu. Jest autorem specjalistycznego serwisu na temat psychologii sportu pt. „Głowa Rządzi” (www.glowarzadzi.pl). Ma na swoim koncie publikacje w czasopismach takich jak „Magazyn Trenera”, „Asystent Trenera” oraz „Bieganie”. Współpracuje z portalem internetowym dla biegaczy – TreningBiegacza.pl. Przetłumaczył dwie książki („Mistrz w każdym z nas” – wyd. Rytm Życia, 2014 oraz „Kulawy” – wyd. Element, 2015). Sport towarzyszy mu od dziecka. Grał m.in. w tenisa, siatkówkę, piłkę nożną i piłkę ręczną. Przebiegł dwa maratony. Uczestniczył w wielu innych imprezach biegowych i rowerowych. Aktywność fizyczna to ważna część jego tożsamości. Dlatego oprócz pracy w sporcie zajmuje się również promocją aktywności fizycznej w naszym społeczeństwie. Jest ekspertem ogólnopolskiego programu „WF z klasą”, którego celem jest zainteresowanie młodych ludzi lekcjami WFu, a w 2013 roku współtworzył „Tydzień ruchu” w swojej lokalnej społeczności. Stąd też nierzadko pojawia się w szkołach. Prowadzi różne warsztaty oraz prelekcje dla dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli oraz dla samych uczniów.


Wykształcenie Absolwent psychologii i komunikacji na Simon Fraser University (Vancouver, Kanada) oraz psychologii sportu i aktywności fizycznej na University of Jyväskylä (Finlandia) oraz Universität Leipzig (Niemcy). Zrzeszony w Europejskiej Federacji Psychologii Sportu (FEPSAC) oraz Europejskim Stowarzyszeniu Młodych Psychologów Sportu (ENYSSP). Uczestniczył w wielu międzynarodowych spotkaniach i konferencjach dotyczących psychologii sportu, m.in. w Polsce, Finlandii, Niemczech, Belgii, Francji i Wielkiej Brytanii. Na kilku z nich był prelegentem – dzielił się swoim doświadczeniami i metodami pracy. Prowadził również zajęcia dla studentów psychologii na uniwersytetach w Polsce, Finlandii, Holandii i w Niemczech.