Sport Coaching i postanowienia noworoczne

Jak Sport Coaching pomoże Ci zrealizować Noworoczne postanowienia?
Czy uwierzysz, że już jest końcówka roku? Za kilkanaście dni będzie ten czas w roku, kiedy świętowanie przejścia z ‘dawnego w nowe’ będzie szczególnie huczne i radosne. Wnosić będziemy lampki szampana ciesząc się w głębi, iż kolejny rok jest momentem dla nas, kolejnym momentem by podzielić się planem ulepszenia gry, dopracowania techniki i wzmocnienia psychiki.
31 grudnia jest wyjątkowym dniem, to czas, kiedy chcemy się zatrzymać i zastanowić się rokiem, który minął. Pamiętamy nasze triumfy i nasze potyczki, nasze obietnice te dotrzymane i złamane. Wspominamy czas, w którym otworzyliśmy się gotowi do wielkich przygód, ale i czas w którym stanęliśmy na chwilę, w obawie przed zmianą.
Czy na Twojej liście Noworocznych postanowień jest:
–          Lepsza gra
–          Popracować nad techniką
–          Zwiększyć szybkość i reaktywność
–          Utrzymać stały poziom motywacji również na treningach
–          Nie ‘spalać się’ w trakcie pomyłek
–          Być mocnym i awansować
A może
–          Wzmocnić precyzję i zaawansowanie taktyki
–          Usystematyzowanie trybu codzienności (wysiłek + żywienie + odpoczynek + wzmocnienie)
–          Ulepszenie komunikacji z sobą, trenerami, innymi zawodnikami
–          Stworzenie indywidualnych strategii działania w sytuacjach stresowych ?
Każdego roku tworzymy nowe plany, nowe cele i nowe założenia odnośnie naszych podejść. Jak często udaje nam się zrealizować to, co tak dokładnie planujemy z początkiem roku? Dlaczego tak często pojawiają się przeszkody na drodze do realizacji Noworocznych Postanowień?

Oto TOP 3 powody :

1 . Planując, chcemy zrealizować coś bardziej dla kogoś innego niż dla siebie – zapominając, co jest naprawdę ważne dla nas, co chcielibyśmy robić, mieć, osiągnąć.
2 . Boimy się zmian – bo przecież mogą nie być łatwe, mogą nie być natychmiastowe, mogą wymagać od nas więcej czasu, pracy, zaangażowania niż jesteśmy gotowi dać. Może okazać się przecież, że to my sami jesteśmy odpowiedzialni za zmianę, za jej proces i rezultat.
3 . Cele nie są wystarczająco dokładne i odpowiednio określone – co buduje poczucie błądzenia w działaniu i chęć szukania oraz sprawdzenia kolejnej magicznej metody osiągnięcia celu.
Coaching ma na celu pomóc ludziom spojrzeć na swe życie z innej perspektywy, co daje pewność i budzi ciekawość oraz gotowość by zrobić pierwszy krok. Dlatego punktem wyjścia dla coachingu nie musi być problem, czy trudna sytuacja, ale może to być chęć odkrycia nowych możliwości, wzmocnienia zasobów i umiejętności, odkrycie siły potencjału. Coaching daje możliwość rozwoju w wybranym przez nas kierunku, zaś strategie pracy indywidualnej szyte są na miarę Klienta.
W Sport Coachingu szczególne miejsce zajmuje nie tylko stworzenie celu i planu jego realizacji ale również dopasowanie strategii pracy do indywidualnych predyspozycji zawodnika. Być gotowym na trudności, których nie unikniemy i wiedzieć jak wykorzystać swoje zasoby i umiejętności na drodze pokonania przeszkód, to klucz do sukcesu.
Jaki jest najlepszy moment na nowe plany, idee i postanowienia?
Wszystko czego teraz potrzebujesz, to zainwestować swój czas.
Daj sobie 5 tygodni i będziesz gotowy na Nowy Rok 2014. Beata Justkowiak stworzyła dla Ciebie 5-tygodniowy program, który pomoże Ci dokonać zmian.
Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na każdy tydzień i rozpocznij podróż w procesie samodoskonalenia. „New Year’s Resolutions Programme” to narzędzie które można zastosować na dwa sposoby, pierwszy: na drodze self-coachingu jeśli jesteś gotowy pracować samodzielnie, oraz drugi: jako program Twojej pracy z Coachem jeśli czujesz, że potrzebne jest wsparcie w celu osiągnięcia lepszych wyników.
New Year’s Resolutions Programme :

Tydzień 1 – Przygotuj się na Nowy Rok

Uruchom silnik. Stań twarzą w twarz z nawykami. Stwórz miejsce na nowe doświadczenie i proces zmiany.

Tydzień 2 – Zobacz cel, poczuj rezultat

Wyznacz cele i uwolnij kreatywność. Wykreuj idealny obraz swojej rzeczywistości i swojego zaangażowania.

Tydzień 3 – Zwiększ swoją siłę

Znajdź energetyzujące radości. Poznaj swój potencjał. Zobacz energię potencjału. Znajdź swoją prawdziwą motywację.

Tydzień 4 – Wzmocnij pewność tego, kim jesteś

Zidentyfikuj swoje mocne strony. Zyskaj perspektywę. Zaprojektuj nową drogę.

Tydzień 5 – Zacznij Nową codzienność

Wykreuj swoje życie. Poczuj zbudowaną energię . Zacznij Nowy Rok !
Każdego roku tworzymy nowe postanowienia i plany. Nasze ambicje łączą się z marzeniami. Wierzę, że w tym roku osiągniesz swój cel.
Zainwestuj swój czas i przejdź do pracy nad swoim życiem.
New Year’s Resolutions Programme to wszystko, czego teraz potrzebujesz.

Beata Justkowiak
Life Coach / Sport Coach / Psycholog