Niewiarygodny cel. Jak biegać świadomie

U biegacza najważniejsza jest… świadomość
Poradnik Erika Ortona – słynnego trenera z bestsellerowych „Urodzonych biegaczy”
Każdy z nas może wykorzystać potencjał, jaki drzemie w jego ciele i umyśle. Wystarczy przestawić się na nieco inny styl biegania i inny… sposób myślenia. W sposób błyskotliwy i niezwykle przekonywujący udowadania to Eric Orton, wybitny trener znany z bestsellera „Urodzeni biegacze” Christophera McDougalla, z którym wziął udział w jednym z najcięższych ultramaratonów na świecie, 80-kilometrowym wyścigu w sławnym meksykańskim Miedzianym Kanionie.

Metoda, jaką opracował, jest wynikiem jego wieloletnich doświadczeń, przemyśleń i poszukiwań optymalnej techniki biegania: najlepszej, najzdrowszej i najbardziej naturalnej. Częściowo wzorowana na stylu biegania legendarnego plemienia Indian Tarahumara, poparta została szczegółową naukową analizą, praktyką oraz sukcesami autora jako trenera i zawodnika. Orton w przystępny i inspirujący sposób krok po kroku wyjaśnia i pokazuje, jak można osiągnąć to, co wcześniej wielu biegaczom wydawało się niemożliwe.

Wydaje się jasne, że w bieganiu liczą się takie rzeczy jak kondycja fizyczna, regularne treningi, motywacja. Najważniejsza jest jednak świadomość. Właśnie ta zasada leży u podstaw metody Ortona. Biegacz musi być w pełni świadomy swojego biegania. Musi wyczuwać, jak porusza się jego ciało, jak pracują jego mięśnie, jaką przyjmuje postawę. Musi być świadomy każdego swojego ruchu.

U sportowca najważniejsza jest świadomość. Ta prosta fraza jest sednem mojego programu treningowego. Przez to stwierdzenie rozumiem to, że bycie sportowcem oznacza zdawanie sobie sprawy ze swojej formy i techniki, z tego, w jaki sposób porusza się nasze ciało, do jakiego wysiłku jesteśmy zdolni i w jaki sposób oddychamy, czy zwracamy uwagę, jak się odżywiamy (bądź nie zastanawiamy się nad tym), a także, co najważniejsze, zdanie sobie sprawy z tego, co myślimy (i co w tym myśleniu pomijamy). Niby proste, ale czy przez biegaczy praktykowane?

Poradnik adresowany jest zarówno do początkujących, jak i wytrawnych biegaczy – na różnym poziomie zaawansowania. Dzięki jego lekturze czytelnik na nowo pozna i poczuje swoje ciało. Ce jest jeden – lepiej biegać. Twoje ciało podąża za umysłem, a umysł powinien podążać za marzeniem, twierdzi Eric Orton. W bieganiu właśnie to jest kluczem do sukcesu.

O autorze:
Eric Orton pracował jako dyrektor wydziału fitnessu w Ośrodku Nauk Medycznych przy Uniwersytecie Kolorado. Obecnie jest trenerem sportów wyczynowych, szkoli zarówno biegaczy amatorów, jak i światową czołówkę ultramaratończyków.

Dane wydawnicze:
Tytuł: „Niewiarygodny cel. Jak biegać świadomie”
Autor: Eric Orton
Tłumaczenie: Magdalena Grala-Kowalska
Wydawnictwo Burda Książki | Warszawa, 2014
Liczba stron: 224 | ISBN 978-83-7778-770-0 | Cena det.: 39,90 zł
Data permiery: 10 września 2014

Dodatkowych informacji udziela:
Kuba Frołow, BookSenso PR
kuba@booksenso.pl, tel. 660 695 114