Kongres Psychologii Sportu

kongres_logo_linia2_yxamhv-jpeg
6-7 marca, Warszawa – Centrum Olimpijskie. Kongres Psychologii Sportu

Wydarzenie podczas którego w jednym miejscu w Warszawie spotkają się praktycy na co dzień pracujący jako psychologowie i trenerzy mentalni w sporcie tak indywidualnym jak również zespołowym. Najlepsi eksperci z Polski i Świata zgromadzą się w jednym miejscu po to aby dzielić się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem.

Dwa dni – 6 i 7 marca, to Kongres podczas, którego w trakcie wielu angażujących wykładów, seminariów, prelekcji oraz podczas warsztatów z psychologami, dowiedzą się Państwo jak jeszcze lepiej wykorzystywać wiedzę z zakresu psychologii. Po to aby poprawić swoje własne wyniki sportowe czy też po to aby być jeszcze lepszym rodzicem dla swojego zaangażowanego w sport dziecka. Jak również po to aby jeszcze skuteczniej współpracować z prowadzonymi zawodnikami. Kongres podzielony będzie na trzy bloki:

1. Blok dla zawodników, dotyczący tego jak samodzielnie korzystać z dostępnych możliwości wykorzystywania treningu mentalnego, relaksacji, w podnoszeniu swoich własnych wyników. Powiemy tu również o tym w jaki sposób budować i rozwijać współpracę w drużynie oraz jak wykorzystać Stan Flow do podniesienia swoich indywidualnych możliwości.

zawodnicy
2. Blok dla rodziców, którym powiemy jak być dobrym rodzicem sportowca. W jaki sposób wspierać dziecko w trudach, jak rozwijać w nim sportową pasję i podtrzymywać jego motywację do uprawiania sportu, ale przede wszystkim, w jaki sposób nie przekraczać pewnej granicy. Granicy podważania kompetencji i decyzji trenera. Powiemy o tym w jaki sposób być zaangażowanym w sport rodzicem, który jednocześnie nie pełni funkcji trenera.
rodzice
3. Kolejny blok skierowany będzie do trenerów. Jego celem jest przekazanie wiedzy odnośnie praktycznego wykorzystania narzędzi jakie daje psychologia. Po to aby zwiększać zaangażowanie zawodników, kształtować ich wytrwałość, umiejętnie pracować z różnymi typami zawodników, świadomie prowadzić współpracę z psychologiem, a wszystko po to aby Wasi zawodnicy osiągali jeszcze lepsze rezultaty.
trener

Pierwszy dzień Kongresu, będzie miał charakter konferencyjny. Będą Państwo mieli możliwość wysłuchania prelekcji 5 znakomitych ekspertów z dziedziny Psychologii Sportu i Treningu Mentalnego. W tym Amerykanina Petera Schneidera, który opowie o budowaniu środowiska przyjaznego rozwojowi talentów na podstawie Elite Soccer Academy oraz Hiszpana Alexandra T. Latinjak, który zajmuje się w Hiszpanii – kolebce światowego tenisa, reprezentantami właśnie tej dyscypliny sportu. Oba wystąpienia będą dla Państwa tłumaczone na język Polski.

Pierwszy dzień zakończy się Panelem dyskusyjnym. W jego trakcie będziemy rozmawiać o tym jak i kiedy zacząć przygodę ze sportem. O wsparciu jakie dostają zawodowcy w Polsce od związków, o relacji z trenerami i co ważne o tym co robić po zakończeniu kariery oraz o tym czy opłaca się być w Polsce „zawodowcem”. Gośćmi, a zarazem Uczestnikami Panelu będą psycholog, trenerzy, rodzice znanych sportowców czy też sami sportowcy. Między innymi Natalia Czerwonka – Srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich Sochi 2014 w biegu drużynowym.

Drugiego dnia zaprosimy Państwa do udziału w warsztatach na które zapisy już trwają!

Do udziału w Kongresie zapraszamy wszystkich tych, dla których sport jest ważny i którym jest on bliski. Warto zainwestować te dwa dni i podnieść swoją wiedzę z zakresu psychologii na jeszcze wyższy poziom!

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Psychologii Sportu prowadzący portal www.PsychologiaSportu.pl
Szczegóły znajdą Państwo na stronie www.kongrespsychologiisportu.pl oraz na FB www.facebook.com/psychologiasportupl
Ceny biletów wahają się od 200 do 550 zł. Dodatkowo przygotowaliśmy specjalne oferty cenowe na pakiety biletów grupowych.

Na wszystkie Państwa pytania odpowie:
Joanna Kruczek
+48 530 552 044
joanna.kruczek@psychologiasportu.pl