Kongres Psychologii Sportu – podsumowanie

6-7 marca Warszawa, Centrum Olimpijskie – I Kongres Psychologii Sportu

Ta data na długo zapadnie w naszej pamięci. Po sześciu miesiącach przygotowań, odbyła się przygotowana przez nas, największa jak do tej pory, międzynarodowa konferencja w 100% poświęcona psychologii sportu. Wydarzenie zgromadziło blisko 300 osób chcących poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności sportowe czy trenerskie w oparciu o techniki i narzędzia jakie daje nam psychologia.
_dsc8878_vtnxaq-jpeg
_dsc8997_rwhgtb-jpeg
Przez te dwa dni 17 Prelegentów – psychologów sportu, trenerów mentalnych, coachów, ludzi którzy na co dzień są związani ze sportem i współpracują ze sportowcami różnych dyscyplin, dzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniem z zawodnikami, trenerami i rodzicami małych sportowców.

Pierwszego dnia uczestniczyliśmy w 5 prelekcjach, z których dwie zostały wygłoszone przez naszych zagranicznych Gości. Petera Schneidera i Alexandra T. Latinjak, którzy na przykładach z pracy w swoich krajach (Niemcy, Hiszpania) opowiadali o budowaniu środowiska sprzyjającego rozwojowi talentów oraz dialogu wewnętrznym zawodnika. Ogromne wrażenie na zgromadzonych wywarło wystąpienie Beaty Justkowiak, która aby wziąć udział w Kongresie przyleciała do Warszawy aż z Singapuru. W trakcie przerw wśród Uczestników toczyły się dyskusje, a każdy z poruszanych w trakcie wystąpień tematów był szczegółowo omawiany. Każda osoba czująca niedosyt lub chcąca uzupełnić swoją wiedzę, miała możliwość porozmawiania z naszymi ekspertami zarówno podczas wspomnianych przerw, jak również przy okazji panelu dyskusyjnego, który był idealnym podsumowaniem pierwszego dnia Kongresu.

_dsc8934_wzghcw-jpeg
_dsc8924_cgpyfj-jpeg
Drugiego dnia Uczestnicy poprzez wcześniejsze zapisy, podzielili się na mniejsze grupy i wzięli udział w  warsztatach i prezentacjach. Mających na celu pozwolić im wypróbować niektóre techniki i nauczyć się ich praktycznego zastosowania w codziennej pracy jako zawodnik, trener czy też rodzic. Każdy z Uczestników mógł wybrać tylko jeden z czterech warsztatów w danym bloku. Zatem wybór ten był niezwykle trudny, gdyż każdy z proponowanych przez naszych Prelegentów tematów był bardzo interesujący. Czasem jednak dobrze jest pozostawić pewien niedosyt… 🙂
_dsc9176_gxsyam-jpeg
_dsc9379_xctbqk-jpeg
Największą dumę, radość i satysfakcję dały nam kuluarowe rozmowy z zadowolonymi Uczestnikami. Uczestnikami, którzy z wypiekami na twarzach, opowiadali nam o swoich wrażeniach, które konfrontowali z oczekiwaniami z jakimi pojawili się na Kongresie. Bo nie ma większej nagrody za włożony w organizację takiego wydarzenia wysiłek, ponad spełnienie oczekiwań jego Uczestników! 🙂 Dziękujemy wszystkim za obdarzenie nas zaufaniem, obecność i aktywne uczestniczenie w całym wydarzeniu!

_dsc9276_qhyjwv-jpeg
_dsc9039_agqapf-jpeg
Raz jeszcze pragniemy również podziękować wszystkim naszym Sponsorom, Partnerom i Patronom wydarzenia, którzy udzielili nam wsparcia podczas organizowania Kongresu.

Za wspaniałą pamiątkę dla nas i wszystkich Uczestników, w postaci pięknych zdjęć dziękujemy Karinie Iwanek www.karinaiwanek.pl !
Zachęcamy Was do obejrzenia i oznaczania się na zdjęciach w galerii: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.818663781541124.1073741834.394735680600605&type=3


Tymczasem my nie tracąc czasu, zabieramy się za przygotowania do II edycji Kongresu, która odbędzie się już jesienią! Bukujcie termin w kalendarzu i widzimy się ponownie w Warszawie! 🙂

Stay tuned!

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół PsychologiaSportu.pl