Film Drużyna – recenzja

    „Jak wygrasz, to jesteś zwycięzcą”

    Słowa kapitana naszej Reprezentacji Marcina Możdżonka – „Jak wygrasz, to jesteś zwycięzcą”, idealnie obrazują filozofię funkcjonowania naszej kadry, zaprezentowaną w filmie Drużyna. Dokument przedstawia naszych siatkarzy na przestrzeni 3 ostatnich lat. Zarówno w momentach sukcesów jak i bolesnych porażek. Pokazuje zmiany, jakie nastąpiły w kadrze i ich wpływ na kształtowanie się tej drużyny. Bo właśnie z takim przeświadczeniem opuszczaliśmy salę kinową. Że nasza Reprezentacja nie jest tylko zbiorem wielkich indywidualnych talentów, ale prawdziwą zjednoczoną drużyną.

    Film pokazuje naszych siatkarzy jako prawdziwych wojowników, którzy nigdy się nie poddają. Do każdej porażki, czy potknięcia podchodzą z ogromną pokorą i chęcią natychmiastowej rehabilitacji. Co ważniejsze, dokument pokazuje coś, czego nie widzimy oglądając mecze. Coś o czym często zapominamy świętując sukcesy lub przeżywając przegrane – drogę. Pokazuje wielki trud,  pracę oraz zaangażowanie towarzyszące przygotowaniom i treningom. Pokazuje ogromną siłę charakteru tej drużyny. Ich niezłomność i ducha walki. Na końcu najważniejsze jest to, o czym również zdarza nam się czasem zapominać. Film Drużyna bardzo mocno podkreśla to, iż uwielbiani i często traktowani przez kibiców jak superbohaterowie siatkarze, to jednak przede wszystkim zwykli ludzie. Ludzie naładowani emocjami. Mający lepsze i gorsze momenty, chwile słabości.

    Pamiętajmy zatem o tym, że pomimo ich ogromnej siły fizycznej i psychicznej w każdym momencie swojej pracy potrzebują naszego wsparcia. Bez względu na wynik czy przebieg spotkania, w pełni zasługują na to by każdy kibicował im od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Naszym zdaniem każdy kibic siatkówki i nie tylko, chcący lepiej poznać i zrozumieć tych chłopaków, powinien udać się do kina i obejrzeć Drużynę.

    PsychologiaSportu.pl